ارتباط از راه دور

یکی از نیازهای مدراس و موسسات آموزشی در راستای اطلاع رسانی به دانش آموزان و اولیا، ارائه اطلاعات آموزشی و پروشی دانش آموزان بطور متناوب و روزانه به اولیا می باشد. با توجه به مشغله های اولیا برای حضور روزانه در مدرسه و اطلاع از وضعیت فرزند خود و همچنین حجم بالای کاری مدارس امکان ملاقاتهای حضوری روزانه اولیا و معلمان با یکدیگر را بسیار کم نموده است.

از طرفي این ملاقاتها محدود به جلسات زمان بندی شده مدارس می شود که در این جلسات نیز امکان ارائه اطلاعات تک تک دانش آموزان به والدین آنها امکان پذیر نیست.

بخش ارتباط از راه دور نرم افزار سرآمد، با امکان ارائه اطلاعات آموزشی و پرورشی دانش آموزان در طی ترم تحصیلی از طریق شبکه های کامپیوتری به اولیا، باعت آگاهی دائمی اولیا از وضعیت تحصیلی فرزند خود و در ارتباط بودن همیشگی آنها با کادر مدرسه خواهد بود.

این بخش از نرم افزار به دو صورت قابل اجرا و ارائه می باشد :

  • وب سایت اینترنتی
  • اینترانت (شبکه داخلی)

در پیاده سازی بصورت وب سایت اینترنتی ، اولیا و دانش آموزان، پس از ورود به وب سایت اینترنتی مدرسه و اعتبار سنجی به اطلاعات تحصیلی دانش آموز خود در ترم جاری سال تحصیلی دسترسی خواهند داشت.

در پیاده سازی بصورت اینترانت (شبکه داخلی) ، یک دستگاه کامپیوتر متصل به خط تلفن در مدرسه نقش میزبان وب را بازی کرده و اولیا و دانش آموزان برای دسترسی به اطلاعات با اتصال به شبکه مدرسه، امکان مشاهده اطلاعات تحصیلی را خواهند داشت. عدم نیاز به بروز رسانی اطلاعات توسط اپراتور، عدم نیاز به هزینه جهت ارسال اطلاعات ( هزینه تلفن و اینترنت) ، محدودیت دانش آموز در دسترسی به سایر سایتهای اینترنتی غیرمجاز از مزایای استفاده از این سیستم بصورت اینترانت می باشد.

مدارس و موسساتی که تمایل به ارائه اطلاعات خود از طریق وب سایت اینترنتی دارند می توانند از نرم افزار سایت ساز کارا ، ویژه ایجاد و مدیریت وب سایتهای اینترنتی ویژه مدارس استفاده نمایند. این نرم افزار امکان تولید، مدیریت و اعمال تغییرات در وب سایت را به راحتی یک واژه پرداز در اختیار شما قرار داده و شما را از آشنایی و کار با نرم افزارهای طراحی صفحات وب مانند Frontpage, Dreamweaver و ... بی نیاز خواهد ساخت.